Koronavirüs’e Karşı Tek Çözüm: Temizlik

Koronavirüs’e Karşı Tek Çözüm: Temizlik

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve önlem alınmadığı takdirde ciddi hayati risk yaratan Korona Virüsü (COVID-19) ile mücadelenin en etkili yolu, hijyene dikkat etmek ve yaşam alanlarında temizlik ve hijyen sağlamaktan geçiyor. Ancak elbette ev, ofis ve temasta bulunulan diğer ortamların temizliği, virüs gündeminden önce de büyük bir önem taşıyordu.
Yaşam alanlarımız evlerimiz, ofislerimiz ne kadar temiz? Kişisel Temizliğimize verdiğimiz önemi yaşam alanlarımızın temizliğine veriyor muyuz?
İşte tüm bu soruların cevabı Eya Clean’de.


Salon Temizliğinde Genel Temizleyici Nasıl Kullanılır?

Evde en çok zaman geçirilen bölümlerden ilki salon. Salonda bulunan mobilyalar, özellikle elektronik aletler örneğin kumandalar her kullanımın ardından Eya Clean Antibakteriyel Temizleyici ile temizlenmeli. Odaların aydınlatma sistemini açan düğmeler her gün temizlenmeli. Ortamdaki havanın temizlenmesi için belli aralıklarla oda havalandırılmalı.

 Banyo ve Tuvalet Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Normal koşullarda da evin daima en temiz bölgesi olması gereken banyolar ve tuvaletler, yeni normal düzende daha fazla kullanıldığı için hijyen önlemleri de artırılmalıdır. Buna göre içeriği tamamen doğal Eya Clean Genel Temileyici ile bu ortamlarda hijyen sağlanmalı, lavabolar ve bataryalar temizlenmeli, küvet ve duşakabinler dezenfekte edilmeli ve kapı kolları da günde birkaç defa temizlenmelidir. Duşa kabin ve musluklardaki oluşan kireç lekelerine Eya Clean Genel Temizleyiciyi direkt püskürterek, beklemeden yeni ve kaliteli bir süngerin yeşil kısmıyla ovarak temizleyin. Tüm yüzeylerde ve lekelerde olduğu gibi duşa kabin, fayans derz temizliğinde, mermer, granit, klozet, lavabo, musluk vb. tüm ürünlerin temizliğinde kullanıma uygundur. Eya Clean doğal temizleyici yüzeylerde bakterilerin yok edilebilmesi kireç, pas ve su lekelerini çözücü özelliğe sahiptir.Mutfak Temizliğinde Genel Temizleyici Kullanımı

Gıda ürünlerinin bulunduğu bölüm olduğu için mutfakta temizlik ve hijyen, her zaman öncelikli olmalıdır. Diğer odalarda olduğu gibi kapı kolları, dolap kapakları, kumandalar, tuşlar ve diğer yüzeyler sık sık doğal dezenfektanlarla temizlenmeli; ancak bunların yanı sıra özellikle tezgahta hijyene dikkat edilmelidir. Görünen yüzeyler kadar dolap içleri, mutfak çekmecelerinin içini de hijyenik tutmanız önemlidir.Eya Clean Genel Temizleyici ile Mobilya Temizliği Nasıl Yapılır?
 

 

Evin bölümlerini nasıl dezenfekte edeceğinize dair önerilerimizi sıraladık. Fakat en önemlisi mobilyalar. Mobilyaların dezenfekte yöntemleri diğer eşyalardan daha farklıdır. Halı ve koltuklarınızda oluşmuş çay lekesi, yağ lekesi, boya lekesi vb. tüm zor lekeleri çıkarmada kullanabilirsiniz. İçine işlemiş lekelerde, ürünü püskürttükten sonra kredi kartı benzeri sert bir cisimle kazıyınız. Gerekirse bu işlemi iki üç kez tekrar ediniz. En son uygulamada mikro fiber bez ile silip temizliği tamamlayabilirsiniz.
Perde ve çamaşırlarda ise 1 çay bardağı Eya Clean Antibakteriyel ürünü makinanızın deterjan bölümüne koyarak yıkayınız. Renkli çamaşırlarda lekenin üstüne püskürtüp çiteledikten sonra makinanızda yıkayabilirsiniz.

 
 
Etiketler: COVID-19,%100Temizlik
Mayıs 08, 2021
Listeye dön