Yoğun Bir Yaşamı Olan Kadınlar İçin Pratik Temizlik Yöntemleri

Yoğun Bir Yaşamı Olan Kadınlar İçin Pratik Temizlik Yöntemleri
Çoğu kadının kendine özgü temizlik kuralları bulunmaktadır. Bir yandan ev işi bir yandan çocuk bakımına yetişemeyen kadın gerek kariyeri gereği gerekse hayat şartlarından dolayı çalışma hayatına atıldığından buyana temizlik işi temizlikçi personellerine emanet edilmiştir.

Temizlik işinin meslek olmasının en büyük nedeni:

Temizlik işinin özellikle son yıllarda meslek haline dönüşmesinin en büyük nedeni kadınlarında tıpkı erkekler gibi yoğun ve yorucu iş hayatına atılmış olmasıdır. Bundan dolayı oldukça uğraştırıcı, yorucu bir iş olan ev temizliği birçok bölgenin tek tek temizlenmesinden oluşan ve oldukça uğraştırıcı işin ustaca çözümlerle olabildiğince kolay hale getirilmelidir. Evinizi temizletmek için temizlikçi personelin haftanın iki günü ev işlerine destek için gelmesi evde iki kişi yaşıyorsanız yeterli olacaktır. Ancak evde kalabalık bir aile olarak yaşıyorsanız yeterli olmayarak iş sonrası en az bir buçuk iki saat iş yapmanız gerekecektir.

Temizlik personelinden destek almadan pratik temizlik nasıl yapılır?

Şayet çeşitli nedenlerden dolayı temizlik personelinden destek almıyorsanız ve aynı zamanda yoğun bir iş hayatınız varsa ev temizliği için pratik çözümlere ihtiyacınız var demek oluyor.

Mutfak temizliği: Mutfak temizliği konusunda bulaşık makinesinin yardımını mutlaka alın ve mutfak tezgahı üzerinde kirli bulaşığın yığılmasını asla beklemeyin. Her kirlenen bulaşığın bulaşık makinesine konması gülük mutfak temizliğinin yarısının bitmesi anlamına gelecektir. Tezgahınızın üzeri temizken mutfağın pis görünmesi pek mümkün değildir. Günlük kullandığınız el bezini kullandıktan sonra ılık su ve deterjanla yıkayarak o an yakınınızdaki mutfak dolabı kapaklarını, kulplarını ve gözünüze çarpan leke veya toz gördüğünüz kısımları silerek mutfağınızın temiz kalmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlem sizin zamanınızı almazken sizi yormayacaktır da. Böylece mutfağın temizliği için günlerce uğraşacağınız derin bir pislik olmayacaktır.

Banyo temizliği: Banyo temizliği konusunda da sağlık bakımından oldukça dikkat etmeniz gerekecektir. Hijyen için banyonuzda da az bir zaman harcayarak oldukça temiz ve hijyenik bir hale getirebilirsiniz. Banyonuzun her zaman temiz olması için özel bir işlem yapmanıza da gerek yok. Her banyoyu kullanmak için girdiğiniz de küveti kullandıysanız küveti, klozeti kullandıysanız klozeti, lavaboyu kullandıysanız o alanları yıkayarak veya temiz olduğundan emin olarak bırakmanız olacaktır. Böylece banyo temizliği için saatlerinizi ayırmanıza gerek kalmayacak ve devamlı olarak temiz bir banyonuz olacaktır. 
Etiketler: eya clean,eya clean,
Nisan 09, 2021
Listeye dön